Servis a čištění klimatizace

Servis a čištění klimatizace

Klimatizace v automobilech je bezesporu příjemná věc a v dnešní době se stává již standardním vybavením. Výhody klimatizace jsou všem dobře známé, ale je důležité vědět, že může být i zdraví nebezpečná.

Proto jsme pro vás připravili akci na kontrolu a čištění klimatizace a navíc ke každému servisnímu úkonu Vám ještě provedeme kontrolu geometrie podvozku ZDARMA.

Servis klimatizace a kontrola funkčnosti - plnění chladiva R134a za 1 635,- Kč vč. DPH

Proč provádět servis klimatizace?

Správné množství chladiva je nutností pro účinné chlazení a navíc pravidelný servis prodlužuje životnot celého systému autoklimatizace, zejména pak kompresoru klimatizace. Servisem autoklimatizace nazýváme kontrolu množství chladiva a úkony s tím spojené, která je doporučena provádět jednou ročně.

Servis klimatizace obsahuje:

  • odsátí a recyklace staré chladící náplně
  • vakuování a vysušení chladicího systému
  • podtlaková zkouška těsnosti klimatizačního okruhu
  • zpětné naplnění chladícím médiem R134a
  • kontrola funkčnosti autoklimatizace
  • doba úkonu 40-60 minut

Čištění klimatizace za 499,- Kč vč. DPH

Proč čištění klimatizace provádět pravidelně?

Čištění se provádí hlavně kvůli zamezení vzniku plísní a bakterií v okruhu klimatizace a zápachu. Vznik zápachu ve vozidle je nepříjemnou záležitostí, kterou mohou mimo jiné způsobovat plísně a bakterie právě v okruhu autoklimatizace. Klimatizace totiž odebírá ze vzduchu vlhkost a ta zůstává ve výparníku. Ten bývá umístěn někde v útrobách palubní desky a vedle vlhkosti se do něj dostávají i drobné nečistoty. Právě sem se ze vzduchu s nečistotami dostávají bakterie, plísně nebo paraziti a velmi dobře se tu množí. Při provozu okruhu chlazení dochází k vnikání drobných částeček do vzduchováho systému autoklimatizace a usazují se zejména v okolí výparníku. Aktivní dezinfekcí klimatizace se zničí tyto vytvořené plísně a bakterie.

Čištění klimatizace obsahuje:

  • čištění a dezinfekce výparníku klimatizace včetně rozvodu vzduchu
  • dezinfekce včetně vzduchových přívodů i odvodů k výparníku
  • kontrola stavu kabinového filtru

Měření geometrie podvozku - ZDARMA

V případě objednání samotného servisu klimatizace, čištění klimatizace nebo obou úkonů najednou - provedeme měření geometrie podvozku zdarma.

Rychlá a velmi přesná kontrola geometrie pomocí prvotřídního zařízení značky HUNTER včetně přehledného protokolu z měření. Špatně seřízená geometrie způsobuje vyšší opotřebení jednak pneumatik, dílů řízení a zvyšuje rovněž i spotřebu pohonných hmot.

 

Pro objednání klikněte - ZDE nebo kontaktujte náš servisní tým.